PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=222936}
6,8 20 667
ocen
6,8 10 1 20667
5,6 5
ocen krytyków
Dreamgirls
powrót do forum filmu Dreamgirls

z niezłą muzyką.


Tak miałem napisać. Ale muzyka w połowie filmu staje się nieznośna. Znacie to uczucie "niech oni już skończą śpiewać"? Granica od której się ona pojawia jest daleko przekroczona.

Film w zasadzie bez gry wstępnej zaczyna naparzać muzyką od samego początku i z biegiem czasu jest jej coraz więcej. Tak jakby zabrakło pomysłu na porządną fabułę i w ten sposób próbowano to zamaskować.

Muzyka niby przyzwoita, ale po dobrych musicallach zostaje coś w głowie co samo się nuci. Po tym filmie masz ochotę nucić ciszę, lub cokolwiek innego niż r'n'b.

Okazjonalne rasistowskie wstawki z białymi ludźmi, którzy przedstawieni są jako drętwi, nudni i złośliwi tylko dopełniają obrazu tekturowej całości.

No szkoda, bo fajnie zobaczyć Eddiego Murphiego w formie. Szkoda, że film nie pomaga w czerpaniu satysfakcji.

Jeśli ktoś chce wytrwać do końca to przygotujcie sobie jakąś książkę do czytania, ewentualnie naładujcie baterię w telefonie.

zooo_2

Cóż akurat ja nie oczekuje że w musicalu będzie coraz mniej śpiewania ;)

ocenił(a) film na 2
buterfly

Wiesz, musical to jednak nie opera.

zooo_2

Ale podobnie też razem ze śpiewem tworzą pełną całość, chociaż rozumiem że można przedobrzyć ostatnio miałem tak przy oglądaniu Aladyna - Niestety za dużo i za głośno ):

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones